زنان شهر بهشت

مادران انتظار
نویسنده : صفیه محمدیان - ساعت ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۳/۳
 

 امروز از آن روزهای خاص است شهر از همیشه شلوغ تر است گویی مردم دوباره دارند  خود را برای سال نو آغاز می کنند. بازار ها شلوغ، و ترافیک سنگین است.  اما امروز ترافیکی غیر از ترافیک خیابان ها هم هست و آن هم ترافیک عید در عید است . بعضی از تازه در چنینی روزه ای یادمان می افتد ای دل غافل مادری هم دارم چشم انتظار ماست طفلی روزهای سال می شمارد تا شاید لااقل در چنین روزی سری بهش بزنیم، ولی غفلت زدگان دیگری هم هستند که حتی در روز نیز مادرشان را از یک تلفن خشک و خالی هم محروم می کنند.

درست است که مادر مهربان است، به راحتی از جگر گوشه اش می گذرد ولی ما نباید قدر نشناسی کنیم، حتی شده به خاطر دل خودمان هم کاری برایش بکنیم.در هر صورت امیدوارم در پایان این روز و البته در پایان عمرمان حسرت روزهای که فرصت محبت به عزیزترین کسانمان را داشتیم نخوریم.

امروز عید دیگری هم عید ولادت امام رحمه الله و عید پیروزی گروهی از مادران که شاید هنوز هم چشم به راهند ولی سربلندند، شاید دیگر امروز کسی برایشان دسته گلی نیاورند ولی بر خود یم بالند که دسته لی تقدیم به بی بی فاطمه کردند که نظیر ندارد. دسته گل های خویش را دادند با عشق با اشک با امید شفاعت، شاید حتی اشک هم نریختند تا نکند دشمن شاد شوند . دسته گل های خود را بر سر آرمان بلندشان پر پر کردند تا هم صدا با رهبر بگوین خرمشهر را خدا آزاد کرد. امروز هم گرچه به ظاهر تنهایند ولی با یاد گل هایشان عش می کنند، عشق گویی هر آن با آنانند.

ولی نمک نشناسی است در چنین روزی مهمانشان نشویم چه خوب است هم با آنان در چنین ضیافتی همراه با عطر شهدا شرکت کنینم. باور کنید خوشحال می شون.

حتما در محله شما هم مادر شهیدی به انتظار نشسته بروید به یک لبخند مهمانش کنید. او با روی باز مهر شما خریدار است.

به امید ظهور یوسف زهرا ارواحنا فداه صلوات

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلیَ مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجِّل فَرَجَهُم