زنان شهر بهشت

فاصله
نویسنده : صفیه محمدیان - ساعت ٥:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/۱٧
 

قوطی کبیرت های کوچیک را دیدی از بالای پنجره مرتب از این طرف میرن به اون طرف،‌چپ، راست،‌سریع و آروم از این بالا هیچ فرقی با هم ندارن،‌منظورم ماشین ها هستن ولی از نزدیک بعضی اشون به نظر ما خیلی بزرگ مهم میان.

حتما می دونی دلیل کوچیک شدن چیزی نیست جز فاصله ما آدم هم گاهی همین طوریم گاهی خیلی حقیر میشیم،‌و این حقارت هم با میزان فاصله بیشتر بیشتر میشه،‌البته میزان در اینجا چیز دیگری است و اونم فاصله با خداست.

البته گاهی حقارت بین ما آدم با چیزی غیر از فاصله هم بیشتر میشه و آن هم عاملی است به اسم زمان،‌ شما رو نمی دونم ولی خیلی از آدم ها با گذشت زمان کلی عوض میشن،‌ کمی فکر کنید شاید تا چند سال پیش انجام خیلی از گناهان برای شما سخت و حتی غیر ممکن بود،‌ وقتی میخواستین فلان دروغ بگین بهمان غیبت بکنین کلی عذاب وجدان می گرفتین،‌ ولی الان چی! اصلا بهش فکر هم نمی کنین راحت مرتکب می شین مثل آب خوردن، بدون کوچکترین وجدان دردی.

بزرگترین اشتباهات از حقیرترین اونا شروع میشن. نباید هیچ کوچکی را حقیر شمرد مثل ماشین ها از آن بالا که با نزدیک شدن بهشون تازه می فهمی اندازه واقعیشون چقدره.

اما مهم ترین چیزی که نباید حقیر شمرد به جز ماشین ها!!! و حتی گاهی آدم ها !!! فاصله با خداست، کوچکترین فاصله ای ممکن است آغازی باشد به بزرگترین دوری ها و در نتیجه گاهی آنقدر راه دور خواهد شد که برگشت بسیار سخت خواهد بود.

مثالی می زنم فرض کنید می خواین برین سر کوچه برین یا برین مثلا بیرون شهر و یا حتی اصلا اروپا و شاید کره ماه ‌(هیچ بعید نیست)کدوم سختره ؟

جواب واضحه، ‌درسته که همیشه راه توبه به روی بنده ها باز است حتی اگر بدترین گناهارو کرده باشن،‌ هر چه زودتر شروع کردی راه هموارتری خواهی داشت و زیباتر.

جاده ای زیبا و هموار

این حدیث رو هیچ گاه فراموش نکن «بازگشت از گناه  زیباست اما در جوانی زیباتر.»

پس زود باش که این قافله عمر بس سریع می گذرد.

مراقب فاصله ها باشیم چه زمانی و چه مکانی.