زنان شهر بهشت

بیا گیر چیزای بزرگ باشیم
نویسنده : سمیه محمدیان - ساعت ۱۱:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱٠/٢٠
 

 

 

در دنیایی که که ما در آن زندگی می کنیم، انسانهایی نامشان در تاریخ ماندگار شده که آرزوهای و هدف های بزرگی داشته اند.حتی انسان ها خبیثی مثل هیتلر یا صدام معاویه که رویایی رهبری داشتند. به قولی همه به نوعی گیر چیز های بزرگی بودند و حاضر بودند دارایی های دیگران را هم فدای هدف خویش کنند.

در این روزهایی که در هر نقطه ای از شهرمون ندایی از حسین (ع) و عاشورا است ، واعظی حرف خوبی زد. امام حسین گیر چیز ای بزرگ بود.

تا به حال فکر کردید که چرا اسم حسین و یارانش  تا به امروز ماندگار شده است و هر آزاده ای که نام او را شنیده و کاری که انجام داده، او را الگوی خود می داند.

 حسین (ع) در زندگی اش و به خصوص در روز شکوهمند عاشورا هیچگاه گیر چیز های کوچک نبود، هیچگاه سخن کسی در اراده و تصمیمش اثر نگذاشت. حتی کسانی که دوستشان داشت و به آنها با تمام وجود عشق می ورزید مثل فرزند 3 ساله و شیرخوار 6 ماه اش هم مانع راه و هدفش نشدند. چون او راه کسی را در پیش گرفته بود که تمام وجودش را فرا گرفه بود او می دانست چه چیز معشوق بزرگش را راضی می کند، او می دانست که چگونه باید در مقابل چشمی همیشه ناظر او بود خودنمایی کند، و با دادن چیز هایی که به آنها عشق می ورزید عشقش را ثابت کرد و مانند نوری که هرگز خاموشی ندارد در تاریخ ماندگار شد.

دوستان خوبم، من و شما هم باید سعی کنیم در زندگی گیر چیزی باشیم که ارزشش را داشته باشد،ببنیم گیر چه چیز هایی هستیم . خودم را می گویم بشماریم:  

1-کیف پولمان

2- هوسمان

3- دوستمان (البته دوستی که ارزشش را ندارد را می گویم)

4- خشممان

6- لباسمان

7- کلاسمان

8- تیپمان

9-و...

در یک کلمه خودمان.مشغول تلفن

تلاش کنیم و گاهی فدا کنیم  این خود سرکش، حریص را که هروز خدا گیر چیزی می شود که ارزشش بسیار کمتر از ارزش واقعی یک انسان کمال گرا حقیقی است. و این گیرهای کوچکمان را هم در مسیر گیر های بزرگمان قرار دهیم

         لبخند  از امروز شروع کنیم تا بزرگ شیم     چشمک