15 خرداد سر قصل جدید کتاب تاریخ بشر

من از نوسیندگان تازه وارد وبلاگ هستم. امیدوارم از مطالبی که از این به بعد براتون یادداشت می کنم استفاده کافی رو ببرین و خدایی نکرده وقت گرانبهای عمرتان به هدر نرود.

بعد از سلام و تعارفات بذارید برم سر اصل مطلب. آغاز یادداشت هام مصادف شده با این روز بزرگ تاریخی که آنرا غنیمت می دانم.

به خاطر اهمیت این روز برای هر بچه مسلمونی تو تاریخ به این بلند بالایی از صدر اسلام تا حالا که آرزوی دیدن آن راداشته. یعنی روز ایجاد بستری برای برپایی یک حکومت بر پایه اسلام به معنای حقیقی کلمه ، اسلامی عزیز و ناب به  دور از بی عدلاتی ها و ظلم هایی که ظالمان به تمام بشر از ابتدای حیات انسان تا به امروز کرده اند:

-         ظلم به اندیشه آزاد به معنای حقیقی

-         ظلم به معنای انسانیت

-         ظلم به کسانی که ما به آنها عشق می ورزیم یعنی ائمه علیها السلام

-         ظلم به خلقت خدای مهربانمان که می خواهد دین کاملش- اسلام عزیز- انسان این مخلوق که می تواند آئینه او در زمینه باشد

-         و...

حالا بعد از 32 سال که این آرزو به تحقق پیوسته بیایید کمی به گذشته این راه الهی بنگریم،‌ و به خود ببالیم که در این برهه از تاریخ بشر زندگی می کنیم. برهه ای که ما در ان رهبری داشتیم به عظمت امام که توانست با یاری الطاف خداوندی و هبستگی مردمی که با تمام وجود به اسلام عشق می ورزیدند و حاضر شدند تمام هستیشان را برای پیروزی انقلابی اسلامی ایثار کنند.

 

حالا می خوام کمی از نعمت بزرگ این انقلاب بگم. نعمتی به نام امام روح الله. این روزها مصادف شده با رحلت ایشان می خوام یک خاطره از آن روز حزن انگیز به نقل از آقای شریعت مداری که امروز در برنامه "در سوگ یار " که از شبکه قرآن پخش شد بگم. خاطره ای که نشان از روح پر عظمت معمار انقلاب دارد. ایشان گفتند در بعد از ظهرگرم آن روز که دیگر می خواستند امام را دفن کنند،‌ در آن حال و هوای خاص که تمام مردم از شدت هیجان از خود بیخود شده بودند و گرما را نمی فهمیدند، ‌یک آن دیدند که تکه ابری در وسط آسمان صاف پیدا شد. ابر آمد و آمد تا به بالای سر بدن امام رسید و به محض اینکه امام را دفن کردند با دانه های درشت شروع به باریدن کرد(گریه). با گریه ی ابر فضا آرام شد و مردم داغداری که تا آن لحظه سر از پا نمی شناختند با آمدن باران شروع به طواف مرقد ایشان کردند.

حالا بعد از 32 سال اندیشه های این مرد بزرگ در رگ های آزاداندیشان جهان به جوش آمده و ارزش های امام دارد به مرحله جهانی خود نزدیک و نزدیک تر می شود. جالب نیست که اولین انقلابی که به پیروزی رسید در سالگرد پیروزی انقلاب ما یعنی 22 بهمن با رفتن مبارک و دومین هم همین امروز درسالگرد آغاز انقلاب ما با فرار مفتضحانه عبدالله صالح به عربستان  همزمان شده است. خداوند چه زیبا تاریخ را رقم می زند و به انسان های صاحب اندیشه و زنده دل نشانه های خود را می نمایاتد.

خدایا به خاطر این همه نعمت از تو سپازگذاریم و از تو می خواهیم که ما را در این راه و در این زمان مهم تاریخ یاری کنی تا تکلیفمان را به خوبی انجام دهیم.

در آخر هم می خوام بگم که یادمون باشه همیشه باید به امامون افتخار کنیم.

 

نویسنده :سمیه

/ 0 نظر / 17 بازدید